piątek, 24 czerwca 2016

Brexit

Od samjutkiej pracy zgłupiał pan Ignacy

No długo tak dobrze być nie mogło jak ostatnio. Obawiam się, że rozpad Unii nastąpi bardzo szybko, już dziś, ledwie opublikowano wyniki głosowania o Brexicie podobne pomysły ma Dania i Holandia.
Niestety pani Merkel nie jest Adenauerem, który wiedział, że państwa mogą żyć w pokoju jedynie mając wspólne interesy biznesowe, a zapobieganie wojnie to takie zorganizowanie przemysłu, by nikt sobie z wyprodukowaniem ciężkiej broni sam nie poradził.
Do pokoju między narodami nie przyczyniają się hordy poszukujące lepszego życia u bogatszego sąsiada, wyznawcy obcych religii masowo migrujący z Afryki, biurokracja, która urosła jak balon, by każdemu urzędnikowi dać zarobić i dać kompetencje. 
Na Kremlu wznoszą toasty. Trump stoi u bram. W części Europy już rządzi dzika prawica z faszystowskimi podtekstami przebrana dla niepoznaki za lewicę. Ostatni epigoni roku 1968 stracili wpływy i wahadło historii odwraca się w jak zwykle nieoczekiwanym kierunku. Młodzież wesoło bawi się przy disco polo, moda dziwna i brzydka, stosunki między pracodawcami a pracobiorcami coraz bardziej niewolnictwo przypominają. Zaufanie do instytucji państwowych i finansowych słusznie spada na łeb, każdy każdego chce ostrzyc do skóry. 
Nowe średniowiecze nadchodzi?
Co to będzie?

11 komentarzy:

 1. Jaú nas z pazurów wypuści słabnąca Unia to jak sądzisz, w czyje łapy natychmiast trafimy? I skoro z Unii wypisuje się dobry płatnik, to jak będzie z dotacjami?

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam.Brexit Brexitem a dziergać trzeba.Mam potrzebę pokazania komuś?,sobie?,że potrafię zrobić bluzkę na okrągło od góry.Wiem że trzeba zrobić wymiary i próbkę.Potem to policzyć i podzielić.Pytanie jak?Skąd bierze się jakaś liczba oczek na dekolt,od którego dziergamy dodając oczka na reglan.Byłabym wdzięczna za podpowiedz.Pozdrawiam serdecznie.Joanna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pimposhka jakąś tabelę obliczeniową zrobiła, ale nic z niej nie rozumiem.
   Ja robię tak: centymetrem mierzę ile ma mieć szerokość dekoltu z tyłu, to jest zwykle jakieś 20-22 cm. Przelicz to na oczka. Przód ma mieć tyle samo lub nieznacznie więcej na szerokość. Z próbki wynika, ile rzędów jest na 10 cm. To ważne, bo oczka w raglanie od góry dodaje się co drugi rząd. Policz ile oczek dodasz w tych 10 cm. A teraz centymetr i zmierz się w biuście. Przelicz na oczka. Odejmij od oczek tyłu oczka tylnego dekoltu i wiesz ile oczek masz dodać na tyle. Podziel to na dwa - dla każdej pachy osobno. Teraz zajmij się rękawami. Sprawdź ile oczek musi mieć rękaw w najszerszym miejscu i odejmij liczbę oczek na raglany (są po obu stronach rękawa). I wiesz ile masz mieć na początku rękawa. A potem nabierasz na drut oczka na plecy, na przód, na dwa rękawy i cztery albo osiem oczek środkowych raglanu. Jak to ma być kardigan robisz na płasko dzieląc przody na pół, jak sweter wciągany to w kółko. Spryciarze rzędami skróconymi jeszcze wyrabiają to tak, żeby brzeg górny tyłu był wyżej niż przodu. Wygodniejsze jest.
   Howgh.

   Usuń
 3. przecież do tego upadku i w Polsce i w Unii nie doszło wczoraj

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, degeneracja Unii trwa od wielu lat. A o Brexicie zadecydowali starzy walijscy górnicy, którym kiedyś pani Thatcher odebrała pracę. Brytyjska młodzież i sfery polityczne są przerażone. Premier Cameron postąpił jak idiota decydując się na referendum i nie wiedząc jaki będzie rezultat.

   Usuń
 4. Dziękuję.Mam nadzieję że coś mi wyjdzie.Joanna.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiesz, Brexit ma jeszcze jedną implikację: rozpad UK. Bo Szkoci nie odpuszczą. Szkot jak Kurp ;-) (może dlatego mi tam tak dobrze było, hyhy).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, wiem. Irlandia też nie popuści.

   Usuń
 6. Przekleństwo "bodajbyś żył w ciekawych czasach" bardzo na czasie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie pamiętam ani jednego roku w życiu, żeby nudno było.

   Usuń

Spamerom mówimy stanowcze NIE.